Vredestein Sportrac 5

Vredestein Sportrac 5Opony w naszym samochodzie w pierwszej kolejności mają zapewnić nam jak najwyższy komfort jazdy oraz bezpieczeństwo, jednak są również tacy kierowcy dla których jednym z najważniejszych elementów są osiągi jakie oferują opony, takie osoby często kierują się walorami estetycznymi. Wielu pasjonatów tuningu w samochodzie  uważa, że jednymi z najładniejszych i najlepiej się prezentujących opon są Vredestein Sportrac 5. Oczywiście nie mam zamiaru dyskutować na temat poszczególnych gustów, bo jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje, to jednak jeżeli chodzi o tematy techniczne jak najbardziej mogę wyrazić swoją opinię na temat oponVredestein Sportrac 5.

Kilka słów o marce Vredestein 

Marka tego producenta opon jest dość znana jednak nie każdy orientuję się, że jest to Marka z Holandii. Początki rozwoju firmy nie były zbyt różowe. Pomimo tego że marka zadebiutowała w 1908 roku to jednak już w 1925 była na skraju bankructwa i właściciele podjęli decyzję o zamknięciu produkcji. Vredestein powraca do gry zaraz po zakończeniu drugiej wojny światowej. Te kilkanaście lat nieobecności na rynku powoduje, że marka musi zaczynać niemalże od początku ponieważ tak znacząco zmieniły się technologie. Kolejne dekady aż do lat 90 to ciągły rozwój firmy. Lata 90 to także podjęcie współpracy z Giugiaro Design dzięki czemu opony nabrały całkiem nowego wyrazy i estetyki. Oczywiście jest to ważny element ale nie jest jedynym z którego powodu firma ta osiągnęła sukces na rynku. Nikt nie powinien mieć złudzeń, że nawet najładniejsza opona nie zyskała by wielu klientów, gdyby nie była w stanie zapewnić nam komfortowej i bezpiecznej podróży do celu.

Dla kogo Vredestein Sportrac 5

OponaVredestein Sportrac 5 została zaprojektowana dla użytkowników samochodów sportowych u mnie w klasie średniej lub wyższej. Model tej opony zadebiutował na rynku w 2013 roku i do tej pory cieszy się niesłabnącą popularnością. Dostępny jest właściwie w pełnej rozmiarówce od 14 do 18 cali.

Podczas tworzenia opony Vredestein Sportrac 5 zaproszono do współpracy rozbudowany zespół inżynierów oraz osób odpowiedzialnych za wizualną stronę opony. Cel jaki został postawiony przed tym zespołem, to stworzenie takiego ogumienia, które będzie miało doskonałe parametry techniczne, będzie idealnie trzymało się drogi, ale i co bardzo istotne a właściwie będący sednem tego projektu, to że opona ma być ozdobą samochodu. Opony zastosowano bieżnik asymetryczny. Dzięki temu że ma cztery rogi wzdłużne idealnie zachowuje się na mokrej nawierzchni ulicy, droga hamowania jest znacznie krótsza a asymetryczny bieżnik doskonale odprowadza wodę. Stosując specjalne rozwiązania w bieżniku udało się uzyskać bardzo dobre przyleganie opony do powierzchni drogi.

Co wyczytamy o Oponie Vredestein Sportrac 5 z etykietki

Każdy z nas spotykał się z etykietkę, która informuje nas o parametrach technicznych produktu, oczywiście nie widać na takiej etykietce pola oceniającego wygląd, ale znajdziemy wiele innych przydatnych dla nas informacji. Na etykietce są zamieszczone trzy niezmiernie istotne informacje o parametrach, które to definiują jakość opony: ekonomiki jazdy, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz hałasu generowanego podczas jazdy.

W przypadku oceny jazdy na mokrej powierzchni Opona Vredestein Sportrac 5 otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Oznacza to, że jest ona bardzo dobrze zaprojektowana.

Kolejnym elementem podlegającym ocenie jest ekonomika jazdy. Wcześniej już pisałem, że projektanci przykładali duże znaczenie do tego, żeby opona przylegała jak najszerszą powierzchnią do podłoża i dzięki temu opona uzyskała ocenę C. Poprzednik tej wersji został sklasyfikowany z oceną E, więc jak widać to spory progres.

Jeżeli chodzi o ostatni parametr oceniający poziom hałasu, to tutaj jest to standardowa wartość, którą znajdziemy na zdecydowanej większości opon.

Jak wypadają opony Vredestein Sportrac 5 w testach?

Vredestein Sportrac 5 w testachOpony od samego początku jak się pokazały na rynku cieszą się zainteresowaniem specjalistów, już w 2013 roku zostały poddane pierwszym testom. Oczywiście testy budziły takie zainteresowanie z tego względu, że chciano sprawdzić czy bardzo oryginalny wygląd nie będzie miał wpływu na jakość produktu. Pierwsze testy okazały się sukcesem. Testowi poddanych zostało dwanaście opon, z nich wybrano pięć najlepszych , wśród nich znalazły się opony Vredestein Sportrac 5.

W tym samym roku magazyn Auto Bild prowadził testy hamowania, do testów wybrano opony w rozmiarze 195/65/R15, wybrano 54 opony. Opony Vredestein Sportrac 5 zajęły w tych testach 9 miejsce.

Rok 2016 to wielki sukces modelu. Rygorystyczny test przeprowadzony na oponach w rozmiarze 185/65 R15 przynosi zwycięstwo. W teście brano pod uwagę takie parametry jak przyczepność na mokrej nawierzchni, ekonomika jazdy jak i jej komfort oraz trwałość.

Podsumowanie Vredestein Sportrac 5

Jeżeli weźmiemy pod uwagę wyniki w różnego rodzaju testach, opinie jakie wyrażają o oponach kierowcy to dojdziemy do wniosku, że mimo tego że opona letnia Vredestein Sportrac 5 została zaprojektowana kilka lat temu, ciągle cieszy się dużą popularnością.

Oprócz dobrych paramentów technicznych, kierowcy bardzo cenią tą oponę za to, że w połączeniu z odpowiednimi felgami jest ona ozdobą auta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here