Ja często wymieniać wycieraczki samochodowe

Wycieraczki samochodowe spełniają bardzo ważna funkcję w każdym pojeździe. To właśnie one zapewniają odpowiednią widoczności podczas jazdy w deszczu oraz wpływają na komfort podróży autem. Jak każda inna część w samochodzie, również wycieraczki ulegają zużyciu. Jak często należy je wymieniać i po czym poznać, że są one już zużyte?

Powszechnie przyjętą zasadą jest ta mówiąca o tym, iż wycieraczki powinny być wymieniane dwa razy w roku, co sześć miesięcy. Tak naprawdę jednak zużyte pióra wycieraczek należy zastąpić nowymi niezwłocznie, po pojawieniu się pierwszych oznaki ich wyeksploatowania. Do podstawowych objawów zużycia wycieraczek zaliczyć można między innymi:

  • Słabą skuteczność w dokładnym oczyszczaniu i odprowadzaniu wody z szyby samochodowej, której często towarzyszą smugi na szybie pojawiające się po każdym cyklu pracy wycieraczek.
  • Nieprzyjemne piski i skrzypienie występujące w trakcie przesuwania się piór wycieraczek po powierzchni szyby samochodowej.
  • Nierównomierne oczyszczanie szyby połączone z efektem podskakujących wycieraczek, na skutek utraty elastyczności gumowego elementu pióra wycieraczki.

Przed zakupem nowych wycieraczek warto upewnić, że ich rodzaj będzie odpowiedni i zalecany do modelu posiadanego pojazdu. Szczególną uwagę należy zwrócić na długości piór i sposób mocowania do ramienia wycieraczki. W sklepach stacjonarnych i internetowych można zaopatrzyć się w klasyczne wycieraczki szkieletowe, wycieraczki płaskie oraz wycieraczki hybrydowe. W przypadku niektórych marek pojazdów możliwe będzie zamontowanie wyłącznie wycieraczek przeznaczonych do konkretnego modelu, czyli tak zwanych wycieraczek dedykowanych.

Zakup nowych piór wymaga wygospodarowania budżetu w wielkości od kilkudziesięciu do ponad stu złotych. Nie zawsze jednak cena danego kompletu wycieraczek jest wyznacznikiem poziomu ich jakości. W ofercie krajowych producentów zamienników wycieraczek samochodowych znajdują się bowiem dobre jakościowo produkty w stosunkowo korzystnej cenie. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj propozycja marki Dipp.

wycieraczki płaskie dipp

Produkty z logo tej firmy obecne są na polskim rynku od 2009 roku. Polski producent oferuje posiadaczom popularnych w naszym kraju aut szeroką gamę wycieraczek płaskich, hybrydowych oraz dedykowanych. Jak twierdzą przedstawiciele producenta, celem firmy jest dostarczanie swoim klientom wysokiej jakości wycieraczek samochodowych w rozsądnej cenie. Wycieraczki samochodowe marki Dipp można zakupić w dobrze zaopatrzonych sklepach motoryzacyjnych oraz w internetowym sklepie producent. Szczegółowe informacje o firmie i jej produktach dostępne są na internetowej stronie producenta pod adresem dipp.com.pl

Niesprawne wycieraczki samochodowe poza niedogodnościami, jakich dostarczają podczas jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych, mogą być powodem do nałożenia mandatu karnego w wysokości nawet do 500 złotych. Zdecydowanie warto zatem regularnie kontrolować stan techniczny wycieraczek w swoim samochodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here