Wymiana opon do wózków widłowych – jakie wybrać?

0
1040

Po naszych magazynach jeździ cała masa sprzętów. Żeby zapewnić wszystkim pracownikom bezpieczeństwo musimy zwrócić uwagę na to, żeby każde urządzenie było odpowiednio eksploatowane. Wymiana opon do wózków widłowych to bardzo ważna sprawa, zwłaszcza, że to one osiągają największe prędkości.

Transport wewnątrz firmy opiera się na wózkach widłowych. Są to zwrotne maszyny, które w zależności od przeznaczenia potrafią mieć sporą wagę. Opony do wózków widłowych to element, który powinien przykuwać naszą szczególną uwagę, gdyż zapewnia przyczepność pojazdu.

W dobrze prosperującym magazynie wózki widłowe Toyota przemieszczają się z różnymi produktami, mijając się między sobą oraz pieszymi bardzo dynamicznie. Jeśli wszystko odpowiednio dobrze działa, wtedy nie ma żadnego problemu. Nasi pracownicy są przeszkoleni, więc zdają sobie sprawę, że przed każdym użyciem powierzonego im sprzętu, muszą dokonać oględzin i prostych testów, które pozwolą wykluczyć usterkę. W ostateczności pozwolą na zlokalizowanie usterki. Nieprawidłowo działające hamulce lub wytarte opony do wózków widłowych to elementy, które mogą spowodować niebezpieczne sytuacje. Wyobraźmy sobie, że podczas podnoszenia ciężkiej palety, koła wózka zaczynają się poruszać. Powoduje to zagrożenie utraty materiałów, które mogą być dużo warte. Ale także sytuację niebezpieczną dla człowieka.

Doskonale zdaję sobie sprawę, że jest wiele firm, gdzie wózki widłowe Toyota są źle serwisowane. Myślę jednak, że oddanie sprzętu w ręce specjalistów zdecydowanie opłaci się każdemu pracodawcy. Uważam tak z wielu względów. Raz, że na pewno pozwoli to na ograniczenie kosztów naprawy, gdyż wykwalifikowany mechanik szybko i bezbłędnie zlokalizuje usterkę, po czym wymieni dokładnie to co trzeba. Po drugie będzie się to działo zdecydowanie szybciej, niż jeśli poprosimy średnio wykwalifikowanego pracownika, który będzie musiał improwizować. Po trzecie jest to o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie. Na każdą naprawdę mamy gwarancję. Po za tym nie ryzykujemy sytuacji, w której jakiś element zostaje źle zamontowany i powoduje ryzyko podczas codziennej eksploatacji.

Bardzo często dostawca sprzętu oferuje serwisowanie tego, co nabyliśmy. Jest to zwykle w ramach gwarancji a po tym czasie za bardzo dogodną opłatą. Wózki widłowe Toyota z www.cwwblum.com z pewnością zasługują na uwagę.

Każdy szuka zysku przy możliwie najmniejszych kosztach. Jednak jak mówi stare przysłowie „chytry dwa razy traci”. Lepiej postarać się dbać o nasze narzędzia, zwłaszcza kiedy nie są tanie. Warto też pilnować takich rzeczy dla bezpieczeństwa. Pracownicy z pewnością podziękują, a zadbany sprzęt posłuży zdecydowanie dłużej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here