Turystyka samochodowa – co warto wiedzieć?

0
1341

Turystyka samochodowa to sposób zwiedzania odpowiedni dla osób, które nie chcą siedzieć podczas wakacji w jednym miejscu. Droga przed sobą, stale zmieniające się krajobrazy i mnóstwo rzeczy do zwiedzenia – to wyróżniki turystyki samochodowej, dla których niejedna osoba pokochała już ten styl podróżowania. Co warto o nim wiedzieć? 

  1. Dla kogo turystyka samochodowa? 
  2. Jak przygotować się do trasy? 

Dla kogo turystyka samochodowa?

Turystyka samochodowa przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, które chcą podczas swojego urlopu zwiedzić jak najwięcej miejsc, a drobne niewygody związane ze stałym przemieszczaniem się nie są dla nich żadną przeszkodą. Ba, dla wielu podróżników to właśnie nieustannie zmieniający się krajobraz i poczucie przygody stanowią esencję turystyki. W przeciwieństwie do wyjazdów typu all-inclusive, w trakcie których turyści przebywają z reguły w jednym miejscu – najczęściej luksusowym hotelu – turystyka samochodowa pozwala na zwiedzenie naprawdę sporego kawałka danego regionu czy kraju. Co więcej, samochód umożliwia dotarcie także do mniej znanych i przez to mniej zatłoczonych atrakcji, do których często nie da się dojechać autobusem czy pociągiem.

Turystyka samochodowa niekoniecznie musi wiązać się z olbrzymimi trasami zaplanowanymi na wiele tygodni. Jeśli chcesz spróbować tego rodzaju podróżowania, spokojnie możesz zacząć od kilkudniowych wycieczek, a nawet zakwaterować się w jednym hotelu i stamtąd odbywać jednodniowe wycieczki po okolicy. Turystyka samochodowa jest więc dla wszystkich tych, którzy chcą przeżywać przygody – nawet rodziny z dziećmi mogą spokojnie wybrać ten rodzaj zwiedzania.

Więcej o turystyce samochodowej przeczytasz na: https://rankomat.pl/samochod/turystyka-samochodowa

Jak przygotować się do trasy?

Planując wycieczkę samochodową, oprócz samej trasy i noclegów należy koniecznie zadbać o odpowiedni stan techniczny pojazdu oraz o jego ubezpieczenie.

Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę – w tym przypadku towarzyszy podróży chętnych do odbycia przygód i podzielenia się kosztami – ale także niezbędne narzędzia i wyposażenie samochodu. Pamiętaj o tym, by w Twoim bagażniku znalazły się:

  • apteczka, gaśnica, trójkąt odblaskowy i kamizelka – podstawowe wyposażenie samochodu w wielu krajach w Europie i na świecie.
  • koło zapasowe oraz klucz do odkręcania śrub, a także podnośnik. Bez nich przebita opona skończy się na wzywaniu pomocy drogowej i niepotrzebnych nerwach.
  • kable do akumulatora. Dzięki nim w razie awarii będziesz mógł odpalić samochód od innego auta.
  • zapasowe żarówki do reflektorów.

Nie zapomnij też o tym, żeby samochód zabrać na przegląd do warsztatu przed wyjazdem. Zadbaj też koniecznie o ubezpieczenie OC i AC, przyda się też na pewno Assistance i NNW. W Internecie można znaleźć atrakcyjne pakiety ubezpieczeń – najlepsze ceny znajdziesz dzięki porównywarce OC/AC na https://rankomat.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here