Jaki powinien być samochód idealny?

Każdy kierowca ma swój motoryzacyjny ideał. Toyota pewne auto dla jednego jest szczytem marzeń, inni wolą marki, kojarzone z zachodnimi krajami. Nie ma samochodu, który zadowoli wszystkich użytkowników. Jednak warto przyjrzeć się cechom, które sprawiają, że na konkretny model patrzymy z większym zachwytem, niż na inne.

Po pierwsze nowoczesność

Trudno nam sobie wyobrazić samochód, który nie posiada klimatyzacji lub systemu elektrycznego otwierania okien. Tymczasem jeszcze niedawno na takie udogodnienia mogli liczyć tylko nieliczni kierowcy. Współczesny posiadacz prawa jazdy szuka bardziej zaawansowanych rozwiązań, które oferuje mu na przykład Toyota pewne auto. W niektórych modelach tej marki, jak również innych, standardem jest system samoczynnego hamowania, funkcja autonomicznego parkowania czy też wbudowana nawigacja. Jednak nawet takie udogodnienia nie zadowolą poszukiwacza ideału. Będzie szukał samochodu nie tylko zaawansowanego technologicznie, ale również niezawodnego. I tutaj pojawia się problem.

Niezawodny do czasu

Przykrą norma staje się fakt, iż samochody zwykle działają bez zarzutu do chwili upłynięcia okresu ochrony gwarancyjnej. Tylko nieliczne marki, w tym Toyota pewne auto, mają opinię niezawodnych. Coraz częściej to konkretne modele samochodów, bardziej sprawne od pozostałych w obrębie jednej marki. Szybko stają się autami kultowymi, poszukiwanymi nawet w opcji z drugiej ręki. Z tego powodu przed zakupem dobrze jest przejrzeć rankingi aut, uchodzących za  niezawodne. Warto pamiętać, że za część usterek nie odpowiada tylko producent. Są one efektem naszego użytkowania samochodu. Bywa, że wynikają z beztroski lub zapomnienia, na przykład w przypadku konieczności uzupełniania płynów. Jeśli liczymy na auto niezawodne, musimy bacznie przyglądać się wszelkim komunikatom, jakie wysyła do nas samochód na swojej desce rozdzielczej.

Bezpieczna jazda

Większość kierowców płci obojga twierdzi, że kwestie bezpieczeństwa samochodu stały się dla nich bardzo ważne dopiero w momencie, gdy zostali rodzicami. Głównie ze względu na konieczność przewożenia dziecka. Jednak warto przemyśleć temat już wcześniej. Toyota pewne auto to dowód, że cenimy marki, które dbają o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Za minimum uchodzi pakiet poduszek powietrznych, system ABS oraz kontrola trakcji. Mile widziany jest system samoczynnego hamowania. Informuje, gdy pojazd lub pieszy znajdzie się zbyt blisko nas. Jeśli kierowca mimo tego nie zahamuje, samochód wykona tę czynność za niego. Nowoczesne modele niektórych marek potrafią nawet „wyczuć” roztargnienie prowadzącego i w stosownym momencie go ostrzec, np. gdy zaczyna przysypiać. Świetnymi nowinkami są technologia dopasowująca oświetlenie samochodu do warunków, jakie panują na drodze oraz asystent martwego punktu. Ten drugi informuje o pojazdach, znajdujących się w tym niewidocznym miejscu.

Oczekiwania kierowców wobec producentów samochodów rosną. Jeśli szukamy pewnego auta dla siebie i bliskich, nie możemy zgadzać się na kompromisy, które dotyczą bezpieczeństwa i niezawodności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here