klimatyzacji

Prawidłowe działanie układu klimatyzacji powinno być priorytetem dla każdego użytkownika pojazdu. Bardzo ważne jest regularne serwisowanie klimatyzacji, które pozwoli na sprawne i bezawaryjne działanie całego układu. Warto pamiętać, że kluczowe w tym przypadku jest zapobieganie, a nie działanie w momencie, gdy klimatyzacja przestanie prawidłowo funkcjonować. W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytania:

  • Co jest powodem nieprzyjemnego zapachu w układzie klimatyzacji?
  • W jaki sposób działa aktywna piana?
  • Na czym polega proces ozonowania klimatyzacji?
  • Jakie są zalety stosowania metody ultradźwięków?

Te informacje powinny być dla Ciebie wskazówkami, które pomogą zadbać o perfekcyjny stan układu klimatyzacji.

Co jest powodem nieprzyjemnego zapachu w układzie klimatyzacji?

Powodem nieprzyjemnego zapachu w układzie klimatyzacji jest parownik. Warunki pracy tej części układu są skrajnie niekorzystne. Panuje w nim wysoki poziom wilgotności oraz brak dostępu do światła. W takich warunkach bardzo szybko rozwijają się grzyby i pleśń. Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje może mieć wdychanie powietrza zanieczyszczonego drobnoustrojami. W wielu przypadkach powoduje ono reakcje alergiczne. Jeśli wyczujesz nieprzyjemny zapach wydobywający się z układu klimatyzacji, to znak, że jest już za późno na działania prewencyjne. W takiej sytuacji musisz sięgnąć po bardziej radykalne metody.

W jaki sposób działa aktywna piana?

Aktywna piana jest jedną z najbardziej ekonomicznych metod dezynfekcji układu klimatyzacji. Preparat wprowadza się elastycznym wężykiem wprost do kanału wentylacyjnego. Cechą charakterystyczną aktywnej piany są właściwości penetrujące. Dzięki temu z łatwością dociera ona do wszystkich zakamarków układu. Piana dezynfekuje także powierzchnię parownika oraz kanały wentylacyjne. Dzięki specjalnym związkom zawartym w aktywnej pianie możliwe jest zminimalizowanie działania grzybów i bakterii. Preparat wyraźnie ogranicza nieprzyjemny zapach wydobywający się z układu.

Po użyciu piany warto także przeprowadzić pełną dezynfekcję układu. Najlepiej zastosować do tego celu specjalny spray, który zawiera w składzie cząsteczki nanosrebra. Nanotechnologia pozwala zwalczyć nieprzyjemny zapach na długi czas.

Na czym polega proces ozonowania klimatyzacji?

Ważnym etapem serwisu układu klimatyzacji jest ozonowanie, które jest wykonywane przy użyciu specjalnego ozonatora. Ozonator generuje 1000 mg ozonu na godzinę. Gaz ten ma wysokie właściwości utleniające. Dzięki temu możliwe jest skuteczne zwalczanie bakterii, grzybów, kurzu, a także nieprzyjemnych zapachów. W celu przeprowadzenie ozonowania urządzenie umieszcza się w kabinie samochodu. Następnie należy odpalić silnik i włączyć klimatyzację, ustawiając obieg wewnętrzny. Ozon produkowany przez ozonator krąży po całym układzie i zabija wszystkie drobnoustroje. Ozonowanie trwa około 40 minut.

Jakie są zalety stosowania metody ultradźwięków?

Ultradźwięki to kolejna z metod skutecznej walki z grzybami i bakteriami. Urządzenie generujące ultradźwięki o częstotliwości 1,7 MHz powoduje zmianę stanu płynu dezynfekującego w mgiełkę. Mgiełka wypełnia całe wnętrze pojazdu i skutecznie usuwa zanieczyszczenia w układzie klimatyzacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat dezynfekcji układu klimatyzacji w aucie, to koniecznie zajrzyj na stronę climapartner.pl. Znajdziesz tam duży wybór wysokiej jakości produktów, dzięki którym zadbasz o klimatyzację w swoim aucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here