kosmetyki samochodowe

Jeśli uważasz, że dbanie o czystość pojazdu to coś więcej niż umycie go wodą z dodatkiem środka czyszczącego to wiesz zapewne, czym są profesjonalne kosmetyki samochodowe. Jednak czy wiesz, jakich najlepiej używać i dlaczego?

Rozwój przemysłu i coraz większa dostępność samochodów dla przeciętnego obywatela sprawiły, że rozwija się również rynek profesjonalnych kosmetyków samochodowych. Dzięki temu możemy kupić wysokiej jakości szampony, woski, politury, specjalistyczne pianki i odżywki. Dlaczego warto je mieć w przydomowym garażu?

Jak nas widzą tak nas piszą?

Dla wielu czysty i lśniący samochód to konieczność. Takie mają preferencje lub wymaga tego ich praca, gdzie na co dzień kontakt z klientami zmusza do odpowiedniej prezencji. Pamiętaj, że dbanie o czystość samochodu to również zabezpieczanie lakieru, aby długo wyglądał jak nowy. Taką podwójną funkcję spełnią jedynie profesjonalne preparaty do czyszczenia. Środki tego typu są powszechnie stosowane w procesie auto detailingu.

Mycie detailingowe zakłada mycie wstępne oraz mycie właściwe, do których zaleca się różnego rodzaju produkty. Po spłukaniu samochodu często decydujemy się na jego woskowanie czy polerowanie. Ważne, abyś używał wysokiej jakości preparatów od sprawdzonych producentów. Dzięki temu kurz, piasek czy drobinki asfaltu, smoły lub błota nie uszkodzą lakierowanych powierzchni. A woda z deszczu czy topiącego się śniegu spłynie, nie zostawiając nieestetycznych zacieków.

Należy używać ich zgodnie z ich przeznaczeniem, aby nie odbarwić lakieru czy plastikowych elementów używając środka przeznaczonego do innej powierzchni. Zadbany samochód wygląda, jakby wyjechał prosto z salonu i każdy pojazd może tak wyglądać, nawet ten starszy. Warto, abyś zaopatrzył się w takie produkty do mycia samochodu jak:

 • Szampon do samochodów
 • Pianę aktywną
 • Glinki czyszczące
 • Wosk do lakieru
 • Preparaty do czyszczenia, pielęgnacji i impregnacji opon i felg
 • Płyny do mycia szyb i lamp

Wnętrze jest równie ważne

Duża grupa profesjonalnych kosmetyków do czyszczenia samochodów dedykowana jest elementom plastikowym, metalowym, drewnianym i tapicerce, które znajdziemy wewnątrz pojazdu, a nawet silnikowi. Stosując środek do odpowiedniego materiału, przedłużamy jego trwałość. Umycie kokpitu szamponem, a nie środkiem do tego przeznaczonym może wyrządzić więcej szkody niż korzyści.

Preparaty do plastiku i elementów gumowych impregnują odpowiednio te części, aby służyły nam długo i bezawaryjnie. Tapicerka z materiału syntetycznego i ta ze skóry również wymagają innych preparatów, dlatego należy zwrócić na to uwagę i przestrzegać zaleceń producenta. Na koniec możemy wybrać wysokiej klasy odświeżacz do powietrza, który będzie dłużej uwalniał zapach niż popularne zawieszki. W co warto się zaopatrzyć? Przede wszystkim:

 • Szampon do tapicerki
 • Płyny do czyszczenia i prania dywaników, podsufitki
 • Preparaty w sprayu, paście czy kremie do plastików i elementów gumowych wewnątrz pojazdu
 • Preparaty do usuwania brzydkich zapachów, odświeżacze powietrza
 • Preparaty do mycia silnika

Gdzie można zakupić profesjonalne kosmetyki samochodowe?

Istnieje wiele miejsc, w których można zakupić kosmetyki samochodowe. Ważne jest jednak by wybrać takie miejsce, które oferuje tylko i wyłącznie profesjonalną chemię jak CarGeek.pl. Kupując dedykowane preparaty możemy być pewni, że będą one bezpieczne dla naszego samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here