polerka auta

Polerowanie samochodu nie jest trudne, o ile mamy dobrą maszynę i dysponujemy wysokiej jakości pastą polerską. Tylko jaka jest najlepsza? Na rynku są dostępne zarówno profesjonalne pasty polskie, jak i odpowiedniki dla początkujących. Na co zwrócić uwagę, wybierając idealną dla siebie?

Działanie past polerskich

Pasty polerskie do polerowania samochodu delikatnie lub wręcz agresywnie (w zależności od rodzaju pasty) usuwają zarysowania na lakierze, wszelkie nierówności, głębokie zanieczyszczenia, a nawet tzw. hologramy. Służy do polerowania auta – odświeża lakier, oczyszcza go, przywraca połysk. Profesjonalnie wykonane polerowanie kończy się nałożeniem wosku na wypastowaną powierzchnię. Dzięki temu lakier jest nie tylko czysty, ale też zabezpieczony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Co warto wiedzieć o pastach?

Pasta polerska paście nierówna. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na wielkość i twardość ziaren. To one decydują o tym, w jaki sposób pasta usuwa rysy i zabrudzenia. Im grubsze i większe, tym działanie pasty bardziej agresywne. Są to środki, którzy używa się do usuwania najgłębszych rys. W rękach początkującego mogą być niebezpieczne. Mocno ścierne pasty to w większości profesjonalne pasty polerskie.

Średnio ścierne pasty polerskie mogą nie usunąć głębokich rys, ale z pewnością przygotują karoserię do woskowania i wydobędą z lakieru jego pierwotny blask. Są skuteczne. Pasty o najmniejszym ścierniwie służą do prac wykończeniowych,

Warto też podkreślić, że na sukces w polerowaniu wpływa również jakość pasty. Jeśli producent minął się z prawdą, aby zaproponować korzystniejszą cenę, pasta może być niewydajna lub nawet niebezpieczna. Aby tego uniknąć warto zwrócić uwagę na profesjonalne pasty polerskie i to tylko w dobrych sklepach.

Jak prawidłowo polerować auto?

Samochód można polerować albo ręcznie, albo mechanicznie. Pierwsza metoda jest wbrew pozorom mało wydajna i bardziej niebezpieczna, jeśli nie wykorzystuje jej profesjonalista. Mechaniczne polerowanie jest szybsze i łatwiejsze, ale wymaga użycia profesjonalnych past polerskich do polerowania mechanicznego.

Proces polerowania należy rozpocząć od dokładnego umycia i wypolerowania samochodu. Pamiętaj, aby robić to tylko w zacienionym, chłodnym miejscu. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego zasychania pasty. Przygotowując się do zabiegu, zabierz ze sobą ściereczkę do wycierania pasty (najlepiej z mikrofibry). Przygotuj też wodę. O pełną instrukcję bezpiecznego polerowania warto zapytać specjalistę od auto detailingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here