Wideorejestrator samochodowy

Rejestrator jazdy jest przede wszystkim potrzebny podczas podróżowania, gdzie na drodze mogą zdarzyć się różne nieprzewidziane sytuacje. Dlatego nic dziwnego, że coraz częściej kierowcy decydują się, aby to właśnie to urządzenie wybrać. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę podczas poszukiwania odpowiedniej kamery samochodowej na miarę naszych potrzeb.

W jakich sytuacjach przydaje się wideorejestrator samochodowy?

Na samym początku warto zastanowić się, w jakich sytuacjach przyda się wideorejestrator.

 • Ustalenie sprawcy zderzenia drogowego – przyczyną wielu wypadków drogowych jest wymuszenie pierwszeństwa przez inne pojazdy. Dlatego w takich sytuacjach zazwyczaj dochodzi do sporów związanych z tym, kto jest faktycznym sprawcą kolizji. Rejestrator umożliwi nam ustalenie sprawcy całego zderzenia.
 • Dowód w sytuacjach spornych – najczęściej przy wypadkach oraz stłuczkach. Na drogach szybko tworzą się niebezpieczne sytuacje, dlatego posiadając kamerę, możemy uniknąć takich wypadków.
 • Nagrania z nieprzewidzianych zdarzeń – kamera samochodowa przyda się w przypadku kolizji drogowej. Poślizg oraz nagłe wtargnięcie na jezdnie należą do takich sytuacji.
 • Parkingowe stłuczki – często na parkingu dochodzi do stłuczek, dlatego zaopatrzenie się w kamerkę umożliwia nam zidentyfikowanie sprawcy.

Chcesz kupić wideorejestrator? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Wideorejestrator musi przede wszystkim cechować się wysoką jakością, aby nagrania były czytelne oraz w pełni wyraźne. Im lepsze urządzenie, tym więcej szczegółów uda nam się odczytać z nagrania. Każdy z kamer samochodowych posiada swoje parametry. Podczas zakupu urządzenia warto zwrócić uwagę na:

 • rozdzielczość nagrywania,
 • kąt widzenia obiektywu,
 • tryby pracy – parkingowy, nocny, czujnik ruchu,
 • G-Sensor,
 • funkcja zabezpieczenia nagrania,
 • dodatkowe funkcje (np. WiFi, Bluetooth, GPS),
 • rodzaj soczewki obiektywu.

Rozdzielczość obiektywu im większa, tym znacznie lepiej. Najlepiej zdecydować się na wybór urządzenia o rozdzielczości Full HD lub wyższej (wyższa rozdzielczość będzie wymagać więcej miejsca na karcie pamięci). Rozdzielczość jest najważniejszą kwestią podczas wyboru odpowiedniej kamery samochodowej. Oprócz tego warto zwrócić uwagę także na płynność nagrywania obrazu, która zalecana jest w wartości minimum 30 kl./s. Z kolei kąt widzenia powinien wynosić najmniej 120 stopni, gdzie w nowszych modelach możemy spotkać już kąt obiektywu o wartości do 170 stopni.

Czy warto kupić wideorejestrator?

Wiele osób zastanawia się, czy zakup kamery samochodowej będzie dobrym rozwiązaniem. Odpowiadamy – tak! Zdecydowanie warto posiadać wideorejestrator, jeśli chcemy zabezpieczyć się przed różnymi sytuacjami na drodze. Umożliwia nam uniknięcie wielu sytuacji spornych podczas niebezpiecznych wydarzeń na drodze. To chyba wystarczający powód, aby zaopatrzyć się w wideorejestratory samochodowe.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here