Nowy Tourneo Connect – idealny dla dużej rodziny

0
1376

Kombivany cieszą się w Polsce od lat niesłabnącą popularnością. Sporo przestrzeni i wysoki komfort jazdy to zdecydowanie największe zalety tego typu samochodów idealnie nadających się dla dużej rodziny czy na większe wyjazdy. Tourneo Connect to nowa propozycja od Forda.

Czym wyróżnia się nowy Ford Tourneo Connect na tle konkurencji? W pierwszej kolejności wzrok przykuwa wygląd kojarzący się z designem nowych aut osobowych sygnowanych marką Ford. Tył oraz boki utrzymano w stylu charakterystycznym dla samochodów dostawczych. Nowy Tourneo Connect zbudowano na podłogowej płycie Forda Transit Connect, zaś kilka elementów wyposażenia – m.in. deskę rozdzielczą, przełączniki czy panel klimatyzacji – wzorowano na rozwiązaniach doskonale znanych z Focusa.

Tourneo Connect – dostępne wersje

Klasyczny Tourneo Connect to krótka, 5-osobowa wersja. Wariabt dłuższy, 7-osobowy, nosi nazwę Grand Tourneo Connect. Przestrzeń bagażowa w podstawowym wariancie wynosi 1029 l, a w wariancie przedłużonym aż 1287 l – w obu przypadkach przy rozłożonych siedzeniach, po ich złożeniu można uzyskać odpowiednio 2410 l lub 2761 l. Tourneo Connect idealnie sprawdzi się np. podczas większych zakupów, gdyż bagażnik ma niski próg, a otwór załadunkowy jest na tyle szeroki, że bez problemu da się umieścić w bagażniku duże i ciężkie przedmioty.

Funkcjonalność w cenie

Projektując Forda Tourneo Connect, postawiono na funkcjonalność. Auto wyposażono m.in. w systemy automatycznego dohamowywania przed przeszkodą, Intelligent Speed Assist, obsługi głosowej oraz w system Pre-Collision Assist z technologią wykrywania pieszych. Tourneo Connect posiada silnik wysokoprężny Ford EcoBlue z turbodoładowaniem w wersjach mocy – w zależności od wybranego wariantu – 75, 100 lub 120 KM.

Rynek kombivanów w Polsce zyskał kolejną, interesującą propozycję, która zdążyła już zdobyć uznanie ze strony wielu użytkowników. Tourneo Connect to wszechstronne auto o bardzo dobrych właściwościach jezdnych, które ma szansę stać się ulubieńcem rodzin.

https://www.autoplaza.com.pl/pl/samochody-nowe/ford-tourneo-connect.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here