Markowe części do samochodu

Wymieniając części w samochodzie, często spotkamy się z sytuacją, w której mechanik zaproponuje części od dostawcy z Polski lub z samochodów pochodzących z zagranicy. Które wybrać? Znaczna część samochodów zagranicznych marek jeżdżąca po polskich drogach składana jest w Europie. Niezależnie od tego, czy finalnie samochody trafiają na polski czy niemiecki rynek często zbudowane są z części produkowanych i montowanych w Rumunii, Turcji, Słowacji czy z innych krajów, jakie producenci upatrzyli sobie na lokalizację swoich fabryk. Oczywiście pochodzenie części można sprawdzić, dlatego jeśli mamy do czynienia z rozmontowaniem jakiegoś układu w samochodzie, warto dowiedzieć się od razu skąd pochodzą części i wymienić je na podobne. 

Części do samochodów – skąd zwykle pochodzą?

Jeśli jeździmy samochodem ponad pięcioletnim, często zaproponowane nam u mechanika części do samochodów pochodzić będą od samochodów złomowanych lub takich skierowanych do kasacji. Nie ma w tym nic dziwnego i tego typu części nie są gorsze, a często nawet znacznie lepsze niż ich tańsze zamienniki. 

Specjalistyczne firmy oferujące części zagraniczne 

Jeśli decydujemy się na wybór części pochodzących z innego kraju, najczęściej Niemiec, Francji czy Wielkiej Brytanii, na pewno warto upewnić się co do importera. Powinna to być firma sprawdzona i działająca przynajmniej kilka jeśli nie kilkanaście lat w tej branży? Dlaczego? Bo tylko tego typu firmy mogą zaoferować części sprawdzone, sprawne i w jak najlepszym stanie. Sprowadzanie części do samochodów spoza granic naszego państwa nie jest sprawą prostą. Części muszą być zarejestrowane, przy ich sprowadzaniu dana firma musi określić ich przyszłe przeznaczenie. Stąd pozyskane w ten sposób podzespoły na pewno muszą być po pierwsze idealnie pasujące do danych modeli, a po drugie w pełni sprawne. Specjalistyczne firmy, w których można nabyć nowe i używane części np. Tylko do samochodów francuskich czy niemieckich to świetne rozwiązanie, z którego korzystają także autoryzowane serwisy naprawcze. 

Jakiego typu części możemy nabyć do renowacji naszego samochodu?

W firmach handlujących częściami sprowadzanymi z innych krajów unijnych nabyć można praktycznie wszystko. Począwszy od elementów silnika i osprzętu, przez układ hamulcowy, wydechowy, kierowniczy i napędowy, aż po elementy karoserii. Wśród tych ostatnich najczęściej poszukiwane elementy, które ulegają uszkodzeniom podczas małych stłuczek czy niegroźnych wypadków, jak klapa bagażnika, drzwi, nadkola czy błotniki i atrapy.
Pamiętajmy, że zamawiając tego typu części w sieci, na podstawie paragonu zawsze mamy możliwość zwrotu i reklamacji. Nie trzeba się więc obawiać, że część, którą dostarczy do nas kurier, okaże się nie do końca tym, co widzieliśmy na stronie. Dodatkowo dzięki temu, że specjalistyczne firmy posiadają na stanie dziesiątki części, możemy liczyć na ceny atrakcyjniejsze niż te, z jakimi spotkamy się u prywatnych sprzedawców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here